ChatSiteleri.NET mIRC indir

mIRC Nedir?

Öncelikle sizlere bu sorunun cevabını vermemiz gerekiyor. mIRC (Internet Relay Chat) kesin tarih belli olmamakla birlikte 1998 yılında Mardam Khaled isminde ki vatandaş tarafından kodlanan ve insanların birbiriyle yazılı olarak sohbet etme imkanı sağlayan scripttir. İlk olarak, 2000'li yılların başında ülkemizde internet cafelerde her bilgisayara yüklenmesiyle yaygınlaşan fakat günümüzde popüleritesini yavaş yavaş yitirmeye devam eden bir yazılımdır.

mIRC Kullanmanın Faydaları

mIRC programının, bir çok artısı bulunmaktadır. Öyle ki, konuşmak istemediğiniz kişiyi veya kişileri tek tıkla engelleyebilirsiniz. Bunun yanında mIRC programı sayesinde, sunuculara hiçbir eklenti veya kurulum gerektirmeden kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Özellikle sohbet odalarımızda görev alan arkadaşlarımız bu program sayesinde genel odalarda huzuru bozan kişilere karşı seri bir şekilde işlem uygulayabiliyor. Programın en büyük artısı ise, aynı anda birden fazla sunucuya bağlanabilmenize olanak sağlamasıdır. Kısaca mIRC programının faydaları bu şekilde, elbette ki daha birçok faydalı özelliği bulunuyor, biz sadece belli başlı özelliklerinden bahsettik. Kendiniz programı kullanmaya başladıktan sonra kullanım faydalarını göreceksiniz.

mIRC indir

ChatSiteleri.NET Ailesi olarak, kullanıcılarımızın sunucumuza en kolay ve en güvenli şekilde girebilmesi bizim için en önemli hususlardan birisidir. Bu yüzden mIRC kullanmak isteyen kullanıcılarımıza resmi sitesinden indirmelerini tavsiye ediyoruz. Resmi site bağlantısına gitmek için BURAYA tıklamanız yeterlidir. mIRC programı oldukça basit ve kolay bir kullanıma sahip olmakla birlikte vermiş olduğumuz bağlantı adresinden (üst kısımda) indirme işlemini başlatıp, kurulumu tamamlamanızın ardından yapmanız gereken ek olarak bir iki komut bulunmaktadır. Sunucumuza bağlanmadan önce kendinize bir nick belirlemeniz gerekmektedir, bunun için /nick yeninickiniz komutuyla nick'inizi belirledikten sonra bizim sunucumuza girmek için /server irc.chatsiteleri.net yazmanız yeterlidir. mIRC programıyla sunucuya giriş yaptıktan sonra, birkaç yardımcı komuta ihtiyacınız olabilir. Yardımcı komutlar için BURAYA tıklayarak, irc komutları hakkında pratik bilgilere ulaşabilirsiniz.