Chatsiteleri.Net Kurallar

ChatSiteleri.NET adresi ücretsiz olarak hazırlanmış bir chat sitesi olup, anlık olarak sohbete bağlanan kullanıcıların rahat bir şekilde sohbetini edip, gönül rahatlığıyla vaktini geçirebilmesi için birkaç kural belirlemiştir.
Bu kurallar, websitemiz üzerinden sohbet odalarımıza bağlandığınızda kesinlikle uymanız gereken kullardır.


 1. Sohbet odalarımızda küfür etmek, hakaret ve aşağılayıcı tarzda diyaloglar kullanmak, tahrik edici ve müstehcen içerik içeren konuşmalara yer vermek kesinlikle yasaktır.
 2. Sohbet odalarımıza bağlanırken, seçmiş olduğunuz nick'lere lütfen dikkat ediniz. Uygunsuz olarak görülebilecek nicklerle sunucumuza giren kullanıcılara giriş yasağı uygulanır.
 3. Genel sohbet odalarımızda, diğer kullanıcıları rahatsız edecek kelime tekrarı (flood) yapmak kesinlikle yasaktır.
 4. Sohbet esnasında, özellikle genelde yaptığınız konuşmalar sırasında msn, skype, facebook vb. kişisel bilgilerinizi paylaşmanız yasaktır. Aksi durumda oluşabilecek durumlardan web sayfamız sorumlu değildir.
 5. Sohbet odalarımızda din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmak, cinsel taciz içeren ve rahatsız edici sesli, yazılı sohbet ve taciz edici görseller yayınlamak site kuralları güvenliği açısından yasaktır.
 6. Sohbet esnasında herhangi bir bölücü terör örgütüne hizmet edem herhangi bir siyasi içerikli yazı, sesli sohbet, görsel veya bu tür sohbet yapmak, propaganda ya da siyasetçilere hakaret içerikli mesajlar yayınlamak kesinlikle yasaktır. Bunu yapanlar için de bir daha kesinlikle açılmamak üzere engel atılacaktır.
 7. Genel sohbet odalarımızda herhangi bir başka sohbet sitesine ait linkleri atmak, görsellerini paylaşmak, alıntı yapmak, site reklamlarını sergilemek, msn, Skype, Yahoo, Facebook adreslerinde reklam yayınlamak site kuralları gereğince kesinlikle yasaktır ve üyeliğiniz için engel atma sebebi olacaktır.
 8. Sohbet odalarımızda flood atmak, bayan kullanıcıları taciz içerikli mesajlar göndermek, yeni üyeleri, misafirleri, dost ve arkadaşları kendi iradeleri dışında rahatsız edici davranışlarda bulunmak, sarkıntılık yapmak, spam mesaj göndermek kesinlikle yasaktır.
 9. Sohbet odasının bir diğer önemli kuralları ise yalan konuşmak, tehdit edici davranışlarda bulunmak, sapıklık yapmak yasaktır bunları ısrarla tekrar edenler için gerekli ceza yerine getirilecektir.
 10. Seviyeli ve düzgün sohbet ortamını site kurallarına aykırı olarak bozmak, yazılı provakosyanlar kesinlikle engel sebebi olmasının yanı sıra üyelik iptaline kadar gidebilir.
 11. Sohbet odalarının kuralları olduğu gibi websayfamızın da kendine özgü kuralları vardır bu kurallara uyulmadığı takdir de üyelik iptali yapılacaktır.
 12. sohbet kullanıcılarına, sohbet odası arkadaşlarına, yeni üyelik girişi yapanlara saygı çerçevesi içerisinde yaklaşılacak.
 13. Sohbet ederken dikkat edilmesi gereken önemli konular arasında nazik olma en önemli konudur. Sohbeti saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde toplum, ahlak kurallarını aşmadan seviyeli yapılmalıdır.
 14. Chatsiteleri.net sohbet odası kullanıcılara karşı yapmış olduğunuz saygısız ve sapıkça davranışlar sonucunda kullandığınız hesap ve üyelik girişiniz geçici ya da kalıcı olarak askıya alınma durumunu sohbet odası üyelik iptalini göz önünde bulundurmanız sizin menfaatinize olacaktır.
 15. Yeni kullanıcıların sohbet kurallarını öğrenmeleri için sizden yardım istediklerinde yardımcı olmaya çalışın ve deneyimlerinizden onların da faydalanmasını sağlayınız.
 16. sohbet odasında yasa dışı paylaşım yapılması ve güncel durum içerisinde gerçekleşen siyasi olaylar hakkında yerli yersiz kişisel yorumda bulunmak kesinlikle yasaktır.
 17. Ticari içerikli paylaşım yapmak ve reklam içeren tele alışveriş sitesi paylaşımlarını yayınlamak ürünlerini tanıtmaya çalışmak, sohbet odasını amacına uygunsuz şekilde kullanmak yasaktır.
 18. Sohbet odası kullanıcılarını rahatsız edici hatalı, yanlış anlaşılacak olan ifadeleri kullanmak, gereksiz iftiralara ve haksız söylemlere yer vermek kesinlikle yasaktır.
 19. ChatSiteleri.Net sohbet odalarında güvenli bir şekilde sohbet edebilmek, doğru düzgün arkadaş bulmak için sahte hesaplara ve eksik bilgi taşıyan profillere kesinlikle yer vermek yasaktır.
 20. Sohbet sunucumuzda bulunan yetkililere karşı saygı ve sevgi çerçevesinde davranılmalıdır.
 21. sohbet odasında ahlak ve görgü kurallarına riayet ederek sohbet etmeyenler hakkında site kurallarını ihlal etme durumu gereğince işlem uygulanacaktır.

Şimdilik kurallarımız bunlardan ibarettir, bu kurallara uyulduğu sürece genel olarak sağlıklı bir sohbet ortamı yaratmış olur ve sorunsuz hizmet vermeye devam edebiliriz.