ChatSiteleri.NET - Komutlar

Sizlerle bu sayfamızda, sohbet sunucumuzda gerekli olabilecek irc sohbet komutlarını paylaşacağız.


  1. Nick değiştirmek için /nick yeninick komutunu uygulayarak nick'inizi değiştirebilirsiniz.
  2. Belirlediğiniz nick'inizi kayıtlamak için /ns register şifreniz email adresiniz komutuyla nick'inizi kayıtlayabilirsiniz ve bu sayede kayıtladığınız nick size ait olup, başkası tarafından kullanılamaz.
  3. Eğer daha önceden nick'inizi şifrelediyseniz sunucuya her girişinizde, 1 defaya mahsus nick şifrenizi doğrulamanız istenecektir. Şifrenizi /ns identify şifreniz komutuyla doğrulayabilirsiniz.
  4. Eğer basit bir şifre belirlediğinizi düşünüp, şifrenizi değiştirmek için /ns set password yenişifreniz komutuyla nick şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  5. Kendinize özel kanal açmak istiyorsanız /cs register #kanaladı şifre kanalaçıklaması komutuyla, kendinize özel kanal/oda açabilirsiniz
  6. Kendinize ait kanalınızda, başka birisine yetki eklemek için /cs aop veya sop #kanaladı add nick komutuyla kanalınıza yetkili atayabilirsiniz.

Sohbet sunucumuzda işinize yarayacak pratik komutlarımız bu şekildedir. Daha detaylı komut yardımı alabilmeniz için #Help kanalına giriş yaparak yetkililerden yardım alabilirsiniz.